public

Loading...

CSM_звіт_2016

published by csm

Want to create a visual like this?

Get Started
www.csmart.org.ua
Річний звіт
CSM
2016
OUR GOAL
СSM / Фундація Центр Сучасного Мистецтва – некомерційна інституція, що розвиває новітні для України мистецькі практики та фахову і відповідальну культурну критику. CSM сприяє формуванню середовища, в якому культура визнається як важливе джерело змін.
освіта
мистецькі практики
У 2016 CSM став більш динамічним і мобільним. Ми багато працювали в літаках і потягах, й окрім Києва реалізовували проекти в Харкові і Дніпрі.
Ми відкрили для себе не лише нові міста, а й нові теми. Продовжуючи розвивати учасницькі практики, ми зверталися до публічної історії, культурної пам'яті, осмислення травматичних досвідів. А Korydor фахово і цікаво писав про це та багато іншого.
Динамічність - це і про нашу команду. У липні, після успішного завершення кампанії Korydor'a на "Спільнокошті", до нас приєдналася Женя Олійник як редакторка спеціальних тем, а в листопаді Руслана Козієнко стала координаторкою нового проекту "Точки наближення".
критика
Ми працюємо у трьох основних напрямках
Дослідницькими резиденціями у Дніпрі і Харкові CSM у грудні розпочав проект "Точки наближення". Цей проект про щоденні досвіди війни, травматичну пам'ять і подолання дистанції між тими, хто слухає і тими, хто розповідає. Результати - тексти і мистецькі проекти - чекайте навесні 2017.
у 2016 CSM
Реалізував проект “Від першої особи: Пам’ять. Голос. Діалог”. У рамках проекту в травні у Харкові пройшли весняні школи культурної журналістики “Від першої особи: Голос” і культурних практик “Пам’ять”, а також публічна програма "Діалог". Школи працювали із замовчуваними темами, проблемами виключених спільнот, питаннями самоцензури в культурі й медіа, потенціалом публічної історії для культурних проектів. Після завершення цієї складової учасники і учасниці обох шкіл мали можливість запропонувати ідеї культурних і медійних проектів, найсильніші з яких отримали менторську і фінансову підтримку CSM i Korydor. Ми були раді працювати з ініціативами, які розвивали проекти "Квартира Міллер", "Олімпіада-84 у Донецьку" і "Проект 102,5".
Відкриті уроки з публічної історії" у жовтні об'єднали близько 50 представниць і представників культурних і громадських ініціатив, державних інституцій, академічного історичного середовища з Харкова, Львова, Одеси, Києва, Бердянська, Запоріжжя, Чернівців, Івано-Франківська та Мінська. Три дні інтенсивних обговорень, знайомств і обміну досвідом, сподіваємось, перетворяться на партнерства та ідеї нових проектів.
у 2016 Korydor
У 2016 році Korydor вийшов на новий рівень. Ми зусібіч досліджували питання історичної пам’яті й вибіркової культурної амнезії, культурної травми, обговорювали умови співіснування різних спільнот. Ми спостерігали за культурними проектами різних міст – Одеси, Дніпра, Харкова, Львова, Франківська й дивилися, як змінюється бодай на певний час образ цих міст завдяки мистецтву. Ми готували аналітику про те, що відбувається в культурному й політичному просторі Польщі, Франції, Білорусі, Британії, Німеччини, Туреччини, Італії, від брекзиту до «абортних» протестів. Ми одні з перших звернули увагу читацької аудиторії на катастрофічний стан деяких пам’яток, писали про небезпеки популістської й поверхової декомунізації. Про те, яких химерних форм набула культура на окупованих територіях українського сходу і як багато в чому ми віддзеркалюємо її тут, на мирній землі. Намагалися проаналізувати колективне відчуття провини й зверхності, як мистецтво працює з пам’яттю, що означає «вибачити» й «пам’ятати». Писали про журналістську етику в умовах війни, приватні наративи про пережиту гуманітарну катастрофу. Ми розгорнули потужний дискурс про права людини й проблеми загрожених спільнот, а тема гендерних дискримінацій дозволила подивитися глибше на інші проблеми України. А ще ми писали про документальне кіно, книги, театр і танець, аналізували актуальні проекти сучасного мистецтва, досліджували історію культури та збирали архів явищ недавнього, але майже невідомого мистецького минулого країни. Ми розвивали кілька рубрик разом із партнерами. «Дослідницька платформа» – результат співпраці онлайн-видання «Korydor» та «Дослідницької платформи» – довгострокового проекту PinchukArtCentre зі сприяння розумінню українського мистецтва в Україні та за її межами. У рубриці «Практики рівності», підтриманій Представництвом фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні, обговорювалися проблеми та явища, які засвідчували дискримінацію за статтю, гендером чи сексуальною орієнтацією як політичну проблему. Під час кампанії на «Спільнокошті» 214 доброчинців інвестували в розвиток Korydora 120 тисяч грн. У 2016 році сайт Korydora відвідало 160 тисяч унікальних користувачів, протягом року ми опублікували 131 аналітичний авторський матеріал. Середній вік наших читачів і читачок 25-34 років. 81% читачів мешкають в Україні, решта читають нас у Росії, Польщі, Німеччині й США та Британії.
бюджет CSM у 2015 – 1633675 грн
структура витрат/грн
розвиток партнерств і мереж
CSM став учасником програми обміну культурних менеджерів Tandem Ukraine (ініціативи European Cultural Foundation і спілки MitOst), у рамках якої в 2017 менеджерка проектів Анна Погрібна реалізує спільний проект "Твоя історія? Моя історія?" з Катериною Семенюк з Дніпра і Марійкою Семененко з Москви.
Продовжили нашу співпрацю з Goethe Institut Ukraine, Culture.pl, British Council Ukraine, Представництвом фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні, ГО "Гараж Генг" і мали честь попрацювати з новими партнерами - National Endowment for Democracy, the Black Sea Trust (Project of the German Marshall Fund of the United States), MitOst e.V., ГО "Інша Освіта", Eurozine.
Ми і далі радо ділимося досвідом на конференціях і дискусіях, а Віра Балдинюк, головна редакторна Korydor'a, у 2016 почала викладати курс із культурної журналістики на новій магістерській програмі "Куратор сучасного мистецтва" в НПУ ім. М. Драгоманова і читала лекції для студентів напрямку "Contemporary Art" в KAMA.
facebook.com/ CCAFoundation
CSM – 2016
У рамках програми “Canny Creatives” від British Council відвідали Клімені Крістофоро і її організацію ISIS Arts (Ньюкасл, Великобританія) та написали заявку на спільний проект. Let's keep our fingers crossed!
Стежте за новинами і пишіть нам, ми відкриті для співпраці. До нових зустрічей!
facebook.com/ KORYDOR
Беремо участь у програмі культурного лідерства від програми ЄС і Східного Партнерства “Культура і креативність”.