public

Loading...

Чому необхідно ухвалити закон про мову 5670-д

published by Сергій Оснач

Want to create a visual like this?

Get Started
ЧОМУ НЕОБХІДНО УХВАЛИТИ
ЗАКОН ПРО МОВУ 5670-д
головні переваги законопроекту
Всеохопний
Законопроект 5670-д є найповнішим – містить 60 статей, вносить зміни до понад 50 законодавчих актів та охоплює понад 30 різних сфер суспільного життя. Забезпечить комплексний ефект, необхідний для утвердження української мови та захисту прав громадян на отримання інформації та послуг українською мовою.
Про державну мову
Регулює застосування саме державної мови, а не мов узагалі. Такий підхід відповідає європейській практиці мовного регулювання, він дозволяє уникнути непотрібного змішування і протиставляння в одному законі державної мови та інших мов із геть іншим статусом і функціями. 
Замість декларацій, яких ніхто не виконуватиме, законопроект містить чіткі вимоги щодо застосування державної мови та передбачає ефективні механізми контролю за їх виконанням.
Ефективний
Ї
Європейський
Ґрунтується на європейському досвіді. Не втручається у сферу приватного спілкування та релігійних обрядів. Не обмежує прав національних меншин.
Без
регіональних
мов
Справжній
Не містить вад закону Ківалова-Колесніченка, зокрема не передбачає ніяких регіональних мов, що їх антиукраїнські сили використовували для русифікації та штучного поділу України за мовною ознакою.
суспільна підтримка законопроекту
Громадський
Законопроект підтримали:
Міністерство культури України
Держкомтелерадіо
Вчена рада Львівського національного університету ім. І. Франка
Вчена рада Національного університету «Києво-Могилянська академія»
Міністерство освіти і науки України
Міністерство молоді та спорту України
Вчена рада Київського національного університету ім. Т. Шевченка
Консенсусний
Доопрацьований і підтриманий профільним комітетом Верховної Ради України з питань культури і духовності. Ініціаторами внесення законопроекту на розгляд ВР є 76 депутатів, що представляють різні політичні сили.
Найпопулярніший
Широке коло громадських організацій, діячів культури та експертів, громадських діячів Донеччини тощо
За даними КМІС від травня 2017 року, на запитання про першочергове завдання державної політики в мовній сфері 61% респондентів відповів: «Сприяти поширенню української мови в усіх сферах життя». На запитання, яку мову держава має підтримувати насамперед, 64% респондентів обрали українську. На запитання, якою мовою має вестися документація в державних закладах у вашому місті/районі, 68% відповіли, що українською. 70% респондентів підтримують, щоб на звернення українською держслужбовці відповідали українською на всій території України, ще 15% – у переважно україномовних місцевостях. Для торгівлі та сфери послуг ці показники – 54% та 16% відповідно.

Відповідає запитам суспільства
Розроблений робочою групою правників, громадських активістів та експертів з мовних питань при Координаційній раді з питань застосування української мови в усіх сферах суспільного життя України при Міністерстві культури України.
Текст законопроекту 5670-д на сайті Верховної Ради
Сторінка законопроекту 5670-д у Facebook